Narození štěňátek z vrhu A

11.03.2019

V pátek 8.3.2019 se naší Camince narodilo 9 štěńátek. Jelikož jsme si nenechávali zjišťovat počet štěňat a byli jsme jen na začátku březosti na rychlém sonu, abychom si březost potvrdili, rozhodně jsme nečekali takovou nadílku. Na sonu byla vidět tři štěňátka, tak jsme tajně doufali, že by jich mohlo být třeba pět.. :-)

Caminka začala být neklidná někdy kolem páté hodiny ranní a  první štěňátko se narodilo cca v 07:10. Od prvního štěněte uběhla skoro hodina a půl a další se narodilo až potom, co Camina vstala, protože slyšela štěkat Medy. Trochu se prošla, zaštěkala a potom už se začali rodit další potomci tak po 20ti minutách až půl hodině. 

My jsme samozřejmě už u třetího štěněte mysleli, že je poslední.. Potom, že je poslední to čtvrté... potom páté.. potom šesté... :-D 

Stejně tak, jako jsme si mylně mysleli, že žádné další štěně už nepřijde, tak jsme si také mysleli, když přišlo další, že už je to konečně fenečka.. No, když se i deváté štěně jevilo jako kluk, začalo nám to být trochu divné.. Chvíli jsme si mysleli, že jsme úplně hloupí, zkoukli jsme všechna videa na youtube, o tom, jak poznat pohlaví štěněte a potom jsme se smířili s tím, že prostě máme neuvěřitelných devět krásných pejsků samečků. :-) 

Camina se o všechno krásně postarala. Jsem moc ráda, že jsem nemusela moc asistovat. 

Kluci jsou krásní a mají se k světu. Vrh byl krásně vyrovnaný až na jednoho prcka, který je ale strašný rváč a věřím, že to dá a ostatní brášky dožene. 

Teď jen doufám, že dokážeme Camince poskytnout takové podmínky a hlavně stravu, aby takový nápor vydržela ve zdraví.. To je teď náš největší úkol!