Kde se vzalo šestičlenné stádo ovcí a koz

05.11.2019

O tom, že bychom si rádi pořídili nějaká zvířata jsme přemýšleli už asi dva roky. Ale pozemek se nám žádný nelíbil a v těhotenství něco takového začínat se mi také nezdálo nejvhodnější, takže jsme to postupně zavrhli.. 

Ale najednou byl syn trošku větší a pozemek se podařilo najít a pronajmout a pak už stačilo jen uprosit manžela, aby postavil kozí chlívek a udělal oplocení (Naštěstí jsem měla zrovna narozeniny.) a už jsme jeli pro kozy. 

Ovce ty se objevily tak nějak nedopatřením.. Tráva rostla a rostla a kozy se v ní začaly pomalu ztrácet a já pořád řešila jak to udělat, abychom nemuseli pozemek sekat. Tak jsem jednoho dne s velkou slávou přivezla ovečky. Bohužel, když jsem je odvážela, tak mi původní majitel řekl, že vysokou trávu stejně žrát nebudou, takže jsme sice měli ovce, ale stejně jsme museli pozemek přepůlit, posekat a postavit seník.. No, ale ovečky nám už zůstaly. :-)

A teď už máme i beránka a kozy jsou zrovna na 14 dní u kozlíka, takže doufáme, že na jaře se budou rodit mláďátka...

Myslím si, že pro děti je soužití se zvířaty velmi vhodné, a i když mé nadšení z pozorování dvou koz úplně nesdílely, a aby mi věnovaly alespoň trochu času pro mojí zálibu, museli jsme jim ke kozám na pozemek pořídit trampolínu, i tak si myslím, že je to pro ně fajn :-))).