Vrh B - řeky

04.02.2021

      Tak už se nám to krátí, dnes odjelo první štěňátko a další jdou do svých nových rodin pozítří.  Teď za sebou na zemi slyším roztomilé vrčení, jak si hrají spolu s naší Medynkou a i přesto, že to nebylo zrovna snadné, už mám pocit, že mi ti malí šmejdíci, jak jim říkám, když se mi zakusují do nohou, když se snažím někam dojít, budou chybět.

     Tenhle vrh mi přišel mnohem náročnější než ten první. Neumím posoudit, zda to je tím, že máme o dítě navíc nebo tím, že je zima a většinu času s námi štěňátka trávila uvnitř nebo jsem už možná to špatné z péče o vrh A vytěsnila z mysli, tak jako lidé vytěsňují vzpomínky na autohavárie a podobné tragédie. 

     Myslím, že pro socializaci štěňat jsme nemohli udělat víc. Ve chvíli, kdy se naučí štěňátka pořádně chodit a mají zájem objevovat svět, vypouštíme je z ohrádky a už tráví všechen čas normálně s námi, jako naše dospělé holky. Co se týče úklidu, je to velmi náročné, ale zase je to větší legrace :-)..

    Každopádně naše manželství to přežilo a i když to občas bylo na rozvod, když zrovna miminko brečelo hlady a touhou po mamince a já krmila štěňata, nebo místo snídaně rodině jsem chystala svačinku štěňátkům a tak podobně, tak jsme to zvládli.  Tříletý synek to dal jen s pár škrábanci a doufám, že ho opět naučíme, že nočník se může dávat na zem a ne se s ním schovávat na gauči za stolkem, že ho dole opravdu žádná smečka nenapadne a nebude se na něj sápat zrovna v tak vážnou chvíli :-D. A až se nám povede dokonale vydrbat podlahu a on zase nebude muset nosit bačkůrky, tak to už bude úplná pohoda. :-)

     Štěňátka nás snad posunula kousek po cestě k minimalismu tím, že rozkousala nepotřebné a pohozené věci. Ale to by toho musela sežrat tak 100x víc, abychom někam došli. :-)

     A teď už jen doufám, že jsme vybrali nové páníčky dobře, a že se naše mimina budou mít jako v ráji. A kdy budeme mít další vrh? Tak to se nás ptejte až vytěsníme vzpomínky na vrh B :-D..